En az lise mezunu olma şartıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü pek çok ilde personel alacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü açıkladı! Birçok ilde en azından lise mezunu olmak üzere çok sayıda personel işe alınacak. Yayınlanan duyuruya göre, sözleşmeli personel, merkezi ve il hizmetlerinde görevlendirilecek. Peki, Tapu kadastro ve kadastro personel alımı için nasıl başvurabilirim? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüpersonel istihdamı için şartlar nelerdir? İşte detaylar…

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, iş başvurusu duyurusunu yayınladı. Duyuruya göre, çok sayıda personel işe alınacak.

TAPU VE KADASTRO İSTİHDAMI İÇİN NASIL BAŞVURULUR?

Başvurular 26 Aralık 2022’den 31 Aralık 2022’ye kadar 23: 59’a kadar e-devlet, Arazi Kayıt ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı-Kamu İstihdamı veya Kariyer Kapısı aracılığıyla kabul edilecektir https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr Kişisel, kurye veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün ilanında adaylara ilişkin şartlar aşağıdaki koşullardı:

– Alt paragraflarda belirtilen şartlara uyun (1), (4), (5), (6) ve (7) 657 sayılı Devlet Memurları Yasası’nın 48. maddesinin ilk paragrafının (A) alt fıkrasının (7) alt fıkrası.

– Devlet kurum ve kuruluşlarında, talep ettiği rütbeyle aynı rütbede sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak,

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi; “Bu şekilde işe alınan kişi, işvereni tarafından iş sözleşmesi esaslarına aykırı davrandığı için işine son verildiği tarihten itibaren bir yıl geçtikten sonra kamu kurumunda çalıştırılamaz. Sözleşmeli personel pozisyonları veya Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile öngörülen istisnalar dışında, sözleşme süresi içinde sözleşmenin tek taraflı olarak feshi.” Hükümlerine uygun olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

ÖZEL KOŞULLAR

İlandaki adaylar için özel şartlar aşağıdaki gibidir:

– Türkiye Ceza Kanununun 53. maddesinde 26.09.2004 tarihli 5237 sayılı maddesinde belirtilen tarihler geçse bile veya cezanın ertelenmesine karar verilse bile;

– Bir yıl veya daha uzun bir süre hapis cezasına çarptırılmak için kasıtlı bir suçtan mahkum edilmeyin.

– Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu sistemin işleyişine karşı bir suçun affedilmesi, mahremiyet ve gizli yaşam alanı ve cinsel dokunulmazlığın yanı sıra uyuşturucu veya uyarıcılara karşı suçlar, zimmete para geçirme, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güven kötüye kullanımı, iflastan mahkum edilmemesi için dolandırıcılık, esnafın tahrif edilmesi, eylemlerin yürütülmesinin tahrif edilmesi, suçla elde edilen varlıkların aklanması, kaçakçılık ve fuhuş gibi durumlarda da geçerli olacaktır.

– Anayasal düzene ve işleyişine, mahremiyetine ve gizli yaşam alanına, cinsel mahremiyete, uyuşturucuya ve uyarıcılara karşı işlenen suçlardan soruşturma veya cezai kovuşturma yapılmaması.

– Lisansüstü doçentler için; Ortaöğretim mezunları için 2022 Devlet Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93); 2022 Devlet Personel Seçme sınavında (KPSS-P94) geçerli bir KPSS puanına sahip olmak.

– En azından ortaöğretime veya eşdeğerine sahip olmak.

– Başvuru sırasında süresi dolmayan özel bir güvenlik görevlisinin kimliğinin olması. (Özel güvenlik görevlisi kimliği olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.)

– İlanda belirtilen tarihte 18 yaşından büyük ve 31 yaşından küçük olmak.

– Gündüz ve gece vardiyalı modda, içeride ve dışarıda çalışmak için herhangi bir engeliniz yok,

– Erkeklerde 175 cm’den daha düşük ve kadınlarda 165 cm’den daha düşük olmayan yükseklik.

– Adayın boyunun son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten büyük olmamalıdır. (Örneğin, 180 cm boyunda bir adayın ağırlığı 80 + 13 = 93 kg’ı geçmemelidir.

– Adayın boyunun son iki hanesinden adayın ağırlığını çıkarırsanız, fark 17 kg’dan fazla olmamalıdır. (Örneğin, 180 cm boyunda bir adayın ağırlığı 80-17 = 63’ten az olmamalıdır.)

– Görevlerini sürekli olarak yerine getirmesini engelleyebilecek akıl hastalığı veya fiziksel kusurları olmaması.

– (E), (f), (g) maddelerinde belirtilen sorunlar, atanmaya uygun adayların tam teşekküllü sağlık kurumlarından alacağı Sağlık Kurulu raporunda belgelenecektir.

İlgili haberler

Başa dön tuşu